Olyan webcímek listája, amelyekről a Kaspersky szakemberei megállapították, hogy adathalászathoz kapcsolódnak. Az adatbázis rendszeresen frissül, és a Kaspersky alkalmazás terjesztőcsomagjának részét képezi.
Olyan eszközök készlete, amelyek közös funkciókon osztoznak, és a Kaspersky alkalmazásainak ugyanaz a készlete van rajtuk telepítve. Az eszközök azért vannak csoportosítva, hogy kényelmesen, egyetlen egységként lehessen kezelni őket. A csoport további csoportokat is tartalmazhat. A csoporton belül minden telepített alkalmazás számára csoportrendszabályokat és csoportfeladatokat lehet előállítani.
Az a kulcs, amelyet az alkalmazás jelenleg használ.
Egy vagy több, egyetlen tömörített fájlba csomagolt fájl. Az adatok be- és kicsomagolásához egy speciális, archiváló nevű alkalmazás szükséges.
A Kaspersky alkalmazásában feladatként végrehajtott funkciók, például: Valós idejű fájlvédelem, Teljes vizsgálat és Adatbázisfrissítés.
Olyan fájl, amelyet szerkezetéből vagy formátumából adódóan a behatolók a rosszindulatú kódok tárolására és terjesztésére szolgáló „tárolóként” használhatnak fel. Ezek rendszerint végrehajtható fájlok, és kiterjesztésük például .com, .exe és .dll lehet. A rosszindulatú kódok aktiválódásának kockázata az ilyen fájloknál meglehetősen magas.
Rosszindulatú programokat tartalmazó fájl (a fájl vizsgálata során ismert rosszindulatú programok kódja észlelhető). A Kaspersky nem javasolja az ilyen fájlok használatát, mert azok megfertőzhetik a számítógépet.
A Kaspersky Security Center egyik összetevője, mely lehetővé teszi az Adminisztrációs kiszolgáló és egy adott hálózati csomóponton (munkaállomáson vagy kiszolgálón) telepített Kaspersky alkalmazások közti interakciót. Ezt az összetevőt a Windows rendszeren futó összes Kaspersky alkalmazás közösen használja. A Hálózati ügynök dedikált verziói más operációs rendszereken futó alkalmazásokhoz valók.
A hitelesítés befejezésére szolgáló felület, mellyel hozzá lehet férni a titkosított merevlemezekhez, és be lehet tölteni az operációs rendszert a rendszerindításra alkalmaz merevlemez titkosítását követően.
Olyan alkalmazás, amely felületet kínál a cserélhető meghajtókon lévő titkosított fájlokkal végezhető munkához, ha a számítógépen nem áll rendelkezésre titkosítási funkció.
Biztonsági sérülési indikátor. Rosszindulatú objektumra vagy tevékenységre vonatkozó adatkészlet.
Olyan fájl, amely az indikátorkészleteket tartalmazza, és amellyel az alkalmazás egyezést próbál találni észlelés esetén. Az észlelés valószínűsége nagyobb lehet, ha a vizsgálat eredményeként az objektum pontos egyezést mutat több IOC-fájllal.
Olyan webcímek listája, amelyeknek tartalma veszélyesnek tekinthető. A listát a Kaspersky szakértői hozzák létre. Rendszeresen frissül, és a Kaspersky alkalmazás terjesztőkészletének részét képezi.
Olyan dokumentum, amelyet a Kaspersky a felhasználónak a kulcsfájllal, illetve aktiváló kóddal együtt ad át. A felhasználó részére adott licencről tartalmaz információkat.
Helyettesítő karakterekkel megadott fájlnév és kiterjesztés.
A fájlmaszkok bármilyen, a fájlnevekben megengedett karaktert tartalmazhatnak, köztük helyettesítő karaktereket:
*
(csillag) karakter, mely helyettesít bármely karaktert, kivéve a \
és /
karaktereket (ezek választják el a fájlok és mappák neveit az elérési útvonalban). Például a C:\*\*.txt
maszk a minden olyan TXT kiterjesztésű fájlhoz vezető útvonalat magába foglal, mely a C: meghajtón lévő mappákban található (kivéve az almappák).*
karakter bármely karakterhalmazt helyettesíthet (az üres halmazt is) a fájlban, beleértve a \
és /
karaktereket (ezek választják el a fájlok és mappák neveit az elérési útvonalban). Például a C:\Mappa\**\*.txt
maszk a Mappa
nevű mappában és az azon belüli mappákban található TXT kiterjesztésű fájlok összes elérési útját tartalmazza, kivéve magát a Mappát
. A maszknak legalább egy beágyazási szintet kell tartalmaznia. A C:\**\*.txt
maszk nem érvényes maszk. A** maszk csak a vizsgálati kizárásokhoz érhető el.?
(kérdőjel) karakter, mely helyettesít bármely egyedülálló karaktert, kivéve a \
és /
karaktereket (ezek választják el a fájlok és mappák neveit az elérési útvonalban). Például a C:\Folder\???.txt
maszk tartalmazni fogja a Folder
nevű mappában lévő összes olyan fájl elérési útvonalát, aminek TXT-kiterjesztése van és három karakterből áll.Csatolt fájl vagy más fájlba beágyazott fájl. A Kaspersky alkalmazásai lehetővé teszik a víruskeresést az OLE objektumokban. Ha például beilleszt egy Microsoft Office Excel® táblázatot egy Microsoft Office Word dokumentumba, a program OLE-objektumként vizsgálja meg a táblázatot.
Biztonsági sérülési indikátorok (IOC) leírásának nyitott, XML alapú szabványa, amely legalább 500 különböző indikátort tartalmaz.
A tanúsítványt kiállító tanúsítványközpont.
Akkor következik be téves riasztás, ha a Kaspersky alkalmazása egy nem fertőzött objektumot fertőzöttnek tekint, mivel az aláírása hasonló egy víruséhoz.
Az a kulcs, amely tanúsítja az alkalmazás használatára vonatkozó jogot, de jelenleg nincs használatban.
Egy biztonsághoz kapcsolódó alapvető funkciók nyújtására (például titkosítási kulcsok tárolására) szolgáló mikrocsip. A Trusted Platform Module általában a számítógép alaplapján helyezkedik el, és a rendszer többi összetevőjével a hardverbuszon keresztül lép kapcsolatba.
Futás közben a Fenyegetések elleni alapvető védelem összetevő által folyamatosan vizsgált objektumok. A különböző összetevők védelmi hatóköreinek más-más tulajdonságai vannak.
Olyan adatbázisok, amelyek információkat tartalmaznak a kiadásuk napján a Kaspersky által ismert számítógépes biztonsági fenyegetésekre vonatkozóan. Az antivírus adatbázisokban lévő aláírások lehetővé teszik a kártékony kódok észlelését a vizsgált objektumokban. Az antivírus adatbázisokat a Kaspersky szakértői hozzák létre, és óránként frissülnek.
A fertőzött objektumok feldolgozására használt módszer, amely az adatok teljes vagy részleges helyreállítását eredményezi. Nem minden fertőzött objektum vírusmentesíthető.
A Kaspersky Endpoint Security által a vizsgálati feladat végzése során vizsgált objektumok.
A webes erőforrás címének normalizált formája a webes erőforrás címének szöveges ábrázolása, mely normalizálással áll elő. A normalizálás az a folyamat, melynek során a webes erőforrás címének szöveges ábrázolása adott szabályok alapján (például a felhasználói bejelentkezési név, jelszó és csatlakozási port webes erőforrás címének szöveges ábrázolásából való kizárásával, továbbá a webes erőforrás címének nagybetűsről kisbetűssé alakításával) megváltozik.
Tekintettel a védelmi összetevők működésére, a webes erőforrások címének normalizálása során az a cél, hogy ne kerüljön sor többször olyan webhelyek címeinek vizsgálatára, amelyek szintaxisa eltérő, de fizikailag azonosak.
Példa: Egy cím nem normalizált formája: www.Pelda.com\. A cím normalizált formája: www.pelda.com. |
Oldal tetejére